Banner: Martijn Maas

Fontanel for the future 2010

New Site

Een eindejaarsvakantie is een goed moment om het afgelopen jaar onder de loep te nemen. Een goed moment om te kijken wat je het afgelopen jaar hebt geleerd, wat je voornemens waren en wat er van al die voornemens ook allemaal uitgekomen is.

Wat dat betreft zitten we met de voornemens van vorig jaar voor Fontanel goed op schema. Veel van jullie hebben we afgelopen jaar in real life ontmoet, de bezoekers aantallen zijn hoger dan ooit en onze nieuwe website zal ein-de-lijk begin februari online gaan.

Hoe ziet het komende jaar er voor Fontanel uit?

  • Nieuwe website
    Op dit moment wordt er door ons achter de schermen nog hard gewerkt om de laatste loodjes klaar te krijgen voor de lancering volgende maand. Omdat een standaard Wordpress template niet meer voldoet voor het gigantische eisenpakket wat we inmiddels hebben, is onze ster developer Dodi Raditya bezig het blog in het cleane en ontzettend custom web framework Django te bouwen. Fontanel is voor Dodi de uitgelezen mogelijkheid om zijn grenzen op te zoeken en te overschrijden. Dat belooft veel goeds dus!

    Januari en februari zullen daarom voor Fontanel spannende tijden worden. Waar de oude site afgelopen jaar zichtbaar uit zijn voegen barstte, is de nieuwe site bewust op de groei ontworpen. Dat wil zeggen dat we bij de lancering beginnen met een simpele versie en om de paar weken extra verbeteringen zullen toevoegen. Release Early, Release Often heet dat ook wel. Op die manier blijft Fontanel continu zichtbaar groeien en kunnen we ook bijsturen als iets anders beter blijkt te werken.

    Omdat wij ons van binnen al in de nieuwe site wanen, zul je in januari wat minder specials voor je kiezen krijgen. Maar vanaf februari and beyond zullen we dit meeer dan goed gaan maken!

  • Fontanel Launch Party
    Verwacht ook begin februari een Fontanel launch party! De precieze vorm hiervan hebben we nog niet helemaal rond, maar dat er bier en gezelligheid zal zijn is een feit!

  • Nieuwe identiteit
    Zo’n anderhalf jaar oud is de huidige Fontanel identiteit alweer en man man, wat is die toe aan vernieuwing zeg! Gelukkig hebben we professionele hulp ingeschakeld in de vorm van Lowman die op dit moment druk (en goed might I add!) bezig is met het ontwerpen van deze nieuwe identiteit. Als alles volgens plan loopt kunnen we met de launch trots onze nieuwe visitekaartjes uitdelen (anders hebben we ook gewoon nog een stapel oude liggen natuu’k).

  • Fontanel Studio
    We doen zeer waardevolle kennis op met het creëren en beheren van Fontanel. Omdat we merken dat er vraag is naar deze kennis, zullen we komend jaar deze kennis gaan toepassen in de vorm van Fontanel Studio. Bureau’s, merken of creatieven kunnen gebruik gaan maken van onze expertises, zowel op strategisch, conceptueel als visueel niveau. Geïnteresseerd? Wij zijn te bereiken op studio@fontanel.nl.

  • Graphic Design Festival Breda 2010
    Brengt ons bij de eerste opdracht van Fontanel Studio. We zijn op dit moment bezig met het ontwerpen van de nieuwe website voor het Graphic Design Festival wat rond mei 2010 zal gaan plaatsvinden. Daarnaast zullen we ook inhoudelijk een zeer prominente rol spelen bij Neerlands grootste tweejaarlijkse festival op het gebied van grafisch ontwerp. Later hierover natuurlijk meer!

  • Fontanel Jobs
    Omdat ons bereik steeds groter begint te worden en omdat we ons bevinden tussen coole bedrijven én talentvolle ontwerpers zal er ook een ‘Jobs’ gedeelte op Fontanel gaan komen. Meer daarover later!

  • Fontanel behind de scenes
    Om een kijkje achter de schermen te bieden zijn we bezig met het opzetten van een klein extra blog, waar we meer zullen vertellen over nieuwe te verschijnen Fontanel features. Ook kunnen jullie ons daar beter vertellen wat je van inhoudelijk van Fontanel vindt en wat nóg beter kan! (Zie het als het First Look blog van de NYTimes). Nog druk in ontwikkeling dus geen URL voor je ass.

Stay connected

Je hebt ze misschien al in je bookmarks staan, maar bij de nieuwe site zullen onderstaande socials beter gebruikt gaan worden. Tijd voor een refresh dus!

Fontanel for the future

Verder willen we jullie ontzettend bedanken voor een geweldig 2009! Bedankt dat jullie keer op keer de moeite genomen hebben om Fontanel te bezoeken. We hopen dat jullie vooral je mening zullen blijven geven.

Een goed 2010 gewenst,

Thomas
Erik
Willem

Reacties

Goed busy gasten!

Biki90
30 december 2009
om 14:03

Very nice! Ben erg benieuwd!

Rosa Maria
30 december 2009
om 14:09

Jesus wat zijn jullie baasjes!

Ik wil wel even zeggen dat ik geen blogs lees waarvan de berichtjes niet gewoon netjes onder elkaar staan.

Rory
30 december 2009
om 14:11

Dan lees je het maar in je reader ;)
maar trust me, daar hebben we wel over na gedacht.

Erik
30 december 2009
om 14:33

Goed bezig (Y).
Ik kijk er naar uit!

Bruce
30 december 2009
om 14:53

Klinkt goed, benieuwd naar het nieuwe design! Blijven jullie Nederlands schrijven?

Simon
30 december 2009
om 15:01

Yeah! Ben echt benieuwd.

Maak het niet te interactief: cpbgroup.com/#cpb

Tim
30 december 2009
om 15:24

@Simon
yes, voorlopig hebben we in Nederland nog genoeg te winnen.

@Tim
brrrrr

Erik
30 december 2009
om 15:28

@ Simon:
Voor komend jaar zullen we zeker Nederlands blijven. Het hangt daarnaast ook af van hoe de nieuwe gaat bevallen en of we daar internationaal uniek genoeg mee kunnen zijn. In de Nederlandse vijver zijn we op dit moment de grootste, wereldwijd verre van.

Thomas
30 december 2009
om 15:35

Klinkt allemaal erg vet, en een party zoiezo!

Rick
30 december 2009
om 15:53

Benieuwd!

leuk Dustin Curtis artikel trouwens.

Thom
30 december 2009
om 17:09

tof, ben benieuwd!

Niels
30 december 2009
om 17:38

En snedige steekhoudende columns, waboutdah? ;)

v0s
30 december 2009
om 22:21

@v0s
Nog niet alle plekken zijn gevuld, zodra dat het geval is zal het groots aangekondigd worden.. trust me ;-)

Thomas
31 december 2009
om 00:03

Lekker bezig dudes, Big Up!

Klaas
31 december 2009
om 01:38

Nou ben helemaal benieuwd in ieder geval. Succes!
PS Party, goed plan!

Guido
31 december 2009
om 02:54

nice, erg benieuwd!

Jan
31 december 2009
om 12:52

Klinkt super! Way to go for Fontanel! Ben benieuwd naar het uitrollen van de release, succes met de laatste loodjes. Een goed en mooi nieuwjaar!

Sander
31 december 2009
om 15:47

Ik ook, ik ook!

Chuli
1 januari 2010
om 17:11

Benieuwd naar de nieuwe website en identeit!

Tist
1 januari 2010
om 19:39

He goed bezig; blijft fijn om zo’n Nederlands grafisch ontwerp honk op het internet te hebben!

Gert
2 januari 2010
om 14:40

Helemaal top, ben benieuwd naar al het nieuwe van 2010!

Jeroen
3 januari 2010
om 14:02

Thanks voor alle positieve reacties!
Mooi om te zien dat we het niet voor niets doen allemaal ;-)

Thomas
3 januari 2010
om 15:02

Ziet er veelbelovend uit. Knallen gasten!

Joey
4 januari 2010
om 11:03

Genoeg toffe plannen en voornemens! Keep it up!

Silvan
4 januari 2010
om 19:32

Launchparty! Dansen met Erik!

Mathieu
5 januari 2010
om 12:15


Er kan niet gereageerd worden op dit artikel